• Obrázek autoraDětská konference

Individuální prezentace

Jméno žáka/žákyně nebo týmu: Mikuláš Kopřiva

Věk a třída žáka/žákyně nebo týmu: 11 let, 5. C

Název a adresa školy: Fakultní základní škola Olomouc, Hálkova 335/4, 779 00 Olomouc

Název příspěvku: 3D tisk

Stručná anotace příspěvku:

Můj příspěvek se zabývá tématem 3D tisk, se kterým jsem se seznámil ve volnočasové aktivitě (kroužek). Postupně jsem toto téma čím dál více studoval sám doma ve volném čase. Začal jsem si modelovat své modely v programu Fusion 360 a Tinkercad. K mé velké radosti jsem dostal od rodičů k Vánocům 3D tiskárnu Prusa MINI+, abych mohl začít realizovat své sny ve skutečnosti. Technologie 3D tisku mě natolik oslovuje, že se chci dále tomuto tématu věnovat ještě více do hloubky a zdokonalovat se v modelování. V prezentaci Vás chci seznámit, co je to 3D tisk, na jakém principu pracuje, z čeho se 3D tiskárna skládá, co je potřeba vědět, znát a si pořídit, abyste i Vy mohli začít také modelovat a tisknout. Na závěr Vám představím svou vlastní tiskárnu a své modely, které jsem na ni vytiskl.

Kontaktní osoba, pedagogický garant/garantka: Mgr. Anna Zlámalová