• Obrázek autoraDětská konference

Zeyeráci Stars | Naše meteorologická stanice: Jak cestovala do stratosféry

Jméno žáka/žákyně nebo týmu: Zeyeráci Stars (Kolektivní práce)

Věk a třída žáka/žákyně nebo týmu: 14 let, 7. třída

Název a adresa školy: ZŠ Olomouc, Zeyerova 28

Název příspěvku:

Naše meteorologická stanice: Jak cestovala do stratosféry.

Stručná anotace příspěvku:

Naše meteorologická stanice není jen o měření teploty a tlaku. Je to příběh o tom, jak jsme vypustili meteorologickou sondu Zeyerie, jejíž součástky a čidla jsme využili k tvorbě meteorologické stanice.

V říjnu 2023 náš tým Zeyeráci Stars vypustil meteorologickou sondu Zeyerii z Českého hydrometeorologického ústavu do stratosféry. Sonda vystoupala až do výšky 34 kilometrů nad Zemí, překonávající hranici, kam ptáci nedolétnou. Z této perspektivy jsme získali fascinující snímky zakřivení Země. Ve výšce 3 434 metrů dokonce kamera zachytila letadlo v mracích.

Naše úžasná cesta se stala inspirací pro komiksový příběh. Zažili jsme neuvěřitelná dobrodružství, která jsme zaznamenali v našem palubním deníku. Meteorologická stanice se pro nás stala symbolem úspěchu, ale také nových možností a příležitostí.

Přijďte se k nám podívat na vesmírný poklad.

Palubní deník Zeyeráci Stars
.pdf